Usuwanie przebarwień

Home / Zabiegi / Usuwanie przebarwień

Zarezerwuj wizytę w “Zacisze Urody”


USUWANIE PRZEBARWIEŃ


Usuwanie przebarwień laserem – 200-300zł (40min)

 

Jedną z najskuteczniejszych metod usuwania przebarwień jest laser IPL, który skutecznie zmniejsza lub całkowicie likwiduje plamy pigmentacyjne różnego pochodzenia. 

Zabieg usuwania przebarwień za pomocą światła IPL polega na kontrolowanym oddziaływaniu na skórę wiązką światła lasera. Energia świetlna jest pochłaniana przez barwnik i zamieniana na ciepło, podnosząc temperaturę komórek barwnikowych (melanocytów) powodując ich zniszczenie. W wyniku zabiegu zmiana barwnikowa ulega ściemnieniu, następnie złuszcza się i częściowo lub całkowicie znika. 

Wiązki światła lasera nie naruszają struktury skóry i nie powodują długotrwałych uszkodzeń tkanek, które otaczają przebarwienia. Zabieg taki jest w pełni bezpieczny i bezinwazyjny, zaraz po jego wykonaniu można wrócić do codziennych obowiązków. 

Ile zabiegów?

Należy pamiętać, że leczenie przebarwień jest trudne i długotrwałe. Należy wziąść pod uwagę indywidualne uwarunkowania oraz głębokość i pochodzenie zmian pigmentacyjnych.

 • w przypadku małych zmian wystarczy 2-4 zbiegi, aby całkowicie usunąć przebarwienie;
 • w przypadku zmian które obejmują większą powierzchnie skóry, wykonuje się od 4 do 8 zabiegów w odstępach co 2-3 tygodnie;
 • zabiegi wykonuje się od późnej jesieni do wczesnej wiosny aby uniknąć ekspozycji skóry twarzy na słońce;

PRZECIWSKAZANIA

 • ciąża;
 • choroby skóry (bielastwo, łuszczyca, opryszczka);
 • nowotwory skóry;
 • leczenie retinoidami;
 • swieża opalenizna, samoopalacz, masło kakaowe;
 • depilacja woskiem, depilatorem;
 • niektóre zioła (dziurawiec);
 • peelingi chemiczne;
Usuwanie przebarwień (terapia kwasami) – 200-250zł (45 min)

Kwasy doskonale radzą sobie z przebarwieniami na skórze, które powstały w wyniku nadmiernej ekspozycji na słońce, zmian hormonalnych czy starzenia się skóry. Jednym z kwasów, który skutecznie radzi sobie z przebarwieniami jest kwas traneksamowy. Kwas ten zmniejsza proliferacje melanocytów i redukuje produkcje prostaglandyn. Co ważne, kwas traneksamowy przeciwdziała ponownym zmianom pigmentacyjnym. Poza działaniami zwalczającymi przebarwienia, ma działania nawilżające i przeciwzapalne. Innymi ważnymi kwasami, które biorą udział w walce z przebarwieniami jest kwas azelainowy, mlekowy, kojowy, ferulowy.

Zabiegi wykonuje się w porze jesienno – zimowej w odstępach co 2-3 tygodnie w serii 4-6 zabiegów.  

Usuwanie przebarwień retinolem – Retipeel – 350zł (60min)

Ważnym składnikiem aktywnym w redukowaniu przebarwień jest retinol, czyli aktywna forma witaminy A. Poza tym że zwiększa ilość kolagenu w skórze, hamuje również powstanie komórek melanocytowych w skórze. Świetnie wyrównuje kolory skóry, przyczynia się do produkcji kolagenu i elastyny w skórze co zwiększa elastyczność i jędrność skóry.

Zabieg z retinolem nie tylko niweluje i redukuje przebarwienia na skórze ale świetnie sprawdzi się przy skórach dojrzałych ze zmarszczkami. 

Zabieg ten wykonuje się co 2 tygodnie w serii 2 zabiegów + krem z retinolem do pielęgnacji domowej.  


ZACISZE URODY
AGNIESZKA SZTAFIŃSKA
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE